Wyciągi TowaroweVETRA Sp. z o.o. jest producentem systemów dostępu do elewacji

WYCIĄGI TOWAROWE
 
Przeznaczone są do transportu materiałów na niewielkie wysokości w pojemniku poruszającym się po pochyłej prowadnicy. Napęd wyciągu stanowi wciągarka bębnowa z motoreduktorem przykręcona do dolnej prowadnicy. Stosowane są jako urządzenia technologiczne, do automatycznego wsypywania materiałów do zbiorników.
Oferujemy również seryjnie produkowany wyciąg dekarski, używany w czasie wykonywania pokryć dachowych (robót dekarskich, izolacyjnych, wylewania stropów itp.), napraw i ocieplania elewacji, remontów mieszkań. Urządzenie posiada szczególne walory użytkowe, jak:
 
małe wymiary transportowe, umożliwiające przewożenie samochodem dostawczym,
szybki i prosty montaż z elementów modułowych,
wymienne podstawy ładunkowe montowane zatrzaskowo, dostosowane do transportu różnorodnych materiałów, jak dachówki, cegły, wełna mineralna, rolki, pojemniki, płyty gipsowo-kartonowe, kruszywo, masy betonowe, stolarka budowlana itp.
zasilanie jednofazowe,
instalacja elektryczna o stopniu ochrony IP 56
w eksploatacji nie podlega dozorowi technicznemu, nie wymaga uprawnionego konserwatora i obsługującego.
 
Wyciąg zbudowany jest z aluminiowych prowadnic tworzących pochyły tor jazdy dla wózka, do którego mocowane są wymienne podstawy ładunkowe. Tor oparty jest na podłożu, w górnej części na obiekcie, przy większej długości stosowane są dodatkowe podpory aluminiowe. Napęd wyciągu stanowi wciągarka bębnowa z motoreduktorem przykręcona do dolnej prowadnicy. Wyciąg ma udźwig maksymalny 200kg i maksymalną długość prowadnic do 20,3m.