Dźwigniki nożycowe hydrualiczneVETRA Sp. z o.o. jest producentem systemów dostępu do elewacji

Przeznaczone są do pionowego transportu materiałów na mniejsze wysokości podnoszenia. Z powodzeniem zastępują dźwigi towarowe, nie wymagają wykonania szybu na całej wysokości przejazdu i odrębnego pomieszczenia maszynowni.
 
podesty przeładunkowe, zainstalowane na stałe w jezdni lub chodniku, służące do rozładunku samochodów o wysokości skrzyni ładunkowej do 1,60m ponad poziom podłoża. Zależnie od potrzeb posiadają udźwig do 4000kg i podstawy ładunkowe o wymiarach maksymalnych do 3000 × 6000mm.
podesty towarowe, wykorzystywane do transportu ładunku pomiędzy sąsiednimi kondygnacjami, o wysokości podnoszenia do 4,5m i udźwigu do 5000kg, podstawy ładunkowe mają wymiary maksymalne do 3000 × 6000mm.
podesty samochodowe, służące do transportu samochodów osobowych i dostawczych pomiędzy sąsiednimi kondygnacjami, o wysokości podnoszenia do 5,0m, udźwigu do 5000kg i platformie o wymiarach maksymalnych 3500 × 7000mm.
 
Urządzenia cechuje przede wszystkim:
 
duży udźwig i powierzchnia ładunkowa przy niewielkiej mocy napędu
łatwość zabudowy w podszybiu o małej głębokości, możliwość zamykania otworów załadowczych barierami, bramami automatycznymi, drzwiami skrzydłowymi itp.
duża trwałość i niezawodność napędu wyposażonego w odpowiednie zabezpieczenia w układzie hydraulicznym.
instalacja elektryczna o stopniu ochrony IP 56 lub IP65 wykonana przy użyciu nowoczesnej aparatury o różnorodnych sposobach sterowania oraz wymaganych zabezpieczeniach.
 
Napęd podnoszenia stanowią cylindry hydrauliczne zasilane z agregatu. Zasilacze mniejszych podestów mogą być instalowane w podszybiu, dodatkowy zawór umożliwia opuszczenie ładunku ze stałą prędkością w przypadku zaniku napięcia sieciowego, awaryjne podnoszenie zapewnia pompa ręczna, zabezpieczenia stanowią zawory bezpieczeństwa, przelewowe, odcinające przypadku pęknięcia przewodów.

Galeria zdjęć

Zapoznaj się z gotowymi rozwiązaniami